Zmiana nazwy firmy

INFORMACJA O ZMIANIE NAZWY FIRMY
Uprzejmie zawiadamiamy, że z dniem 03 czerwca 2019 roku zmianie ulega nazwa naszej Firmy z dotychczasowej:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FORMET-PLUS Julita Frydrychowska

na:

4weld Julita Frydrychowska

Jednocześnie informujemy, że zmiana dotyczy tylko nazwy firmy – wszystkie pozostałe dane, w tym również NIP, numery kont bankowych, numery telefonów i adres pozostają bez zmian.

Prosimy o uwzględnienie powyższej zmiany we wszystkich nowych dokumentach wystawianych dla  4weld Julita Frydrychowska

Wiadomość z dnia: 03-06-2019, 08:25

Półmaska ochronna ELIPSE P3 dla spawacza

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że są zawody, które w szczególny sposób narażają na niebezpieczeństwo. Jednym z takich zajęć jest spawalnictwo.

Główne źródła zagrożeń to:
- odpryski – powstają na skutek cięcia i łączenia metali, drobinki mogą dostać się oka. 
- promieniowanie – powstaje w wyniku wysokich temperatur, które tworzą się w łuku spawalniczym. Może powodować zaćmę fotochemiczną, poparzenie a nawet nowotwór.
- dymy i gazy spawalnicze – które mieszają się z powietrzem i bardzo długo pozostają o okolicy naszego miejsca pracy. Dymy powstają w wyniku topnienia i parowania metali.

Oto niektóre pierwiastki, które wchodzą w skład dymu spawalniczego:

- Kadm Cd - Kadm jest jednym z najbardziej trujących metali. Wywołuje ostre i przewlekłe zatrucia dróg oddechowych, a te z kolei mogą doprowadzić do utraty przytomności, rozedmy płuc, uszkodzenia nerek i szpiku kostnego
- Chrom Cr - Drażni błony śluzowe układu oddechowego i przyczynia się do zapalenia skóry. Natomiast chrom na szóstym stopniu utlenienia jest rakotwórczy
- Żelazo Fe - Przyczynia się do chorób skóry
- Mangan Mn - Powoduje tzw. manganowe zapalenie płuc. Jego tlenek przez dostanie się do układu oddechowego powoduje uszkodzenie układu nerwowego – drżenie kończyn, trudności w chodzeniu 
- Nikiel Ni - Negatywnie wpływa na układ nerwowy, prowadzi do nowotworu płuc i może powodować zapalenie skóry
- Tlenki azotu NOx - Głównie wywołują obrzęk płuc - podczas długiego narażenia, spadek ciśnienia tętniczego, rozedmę płuc, zmiany patologiczne krwi
- Ozon O3 - Powoduje obrzęk płuc, duszności, kaszel, ból klatki piersiowej ból głowy, spadek ciśnienia krwi.

W celu zadbania o swoje bezpieczeństwo należy odpowiednio się wyposażyć i tu z pomocą przychodzi firma GVS, która wprowadziła całą linię półmasek ochronnych, które nie dość, że idealnie spełniają swoją podstawową funkcję, to dodatkowo współpracują z przyłbicami. Ich rozmiar jest niewielki i bez problemu mieszczą się pod każdą przyłbicą.
Półmaski ochronne ELIPSE – bo to właśnie o nich mowa – cechują się wysoką jakością półproduktów z jakich zostały wykonane, filtrami węglowymi o bardzo dobrych właściwościach sorpcyjnych, oraz odpowiednią konstrukcją, która nie zakłóca widoczności.

W zależności od swojego głównego przeznaczenia, umiejętności wiązania toksyn, filtrowania mamy różnego rodzaju półmaski ochronne.
Jednym z modeli, które zasługują na naszą uwagę to EIPSE P3 R D (dostępna także w większym rozmiarze), ponieważ to one właśnie przede wszystkim kierowane są dla spawaczy.
Z kolei modele typy A1P3, czy B1P3 świetnie przysłużą się każdemu lakiernikowi.

Każda półmaska ochronna ELIPSE posiada filtr węglowy o symbolu P i klasie 3 – co oznacza, że charakteryzuje się wysoką możliwością sorpcyjną (dla toksyczności NDS<0,05mg/m3) i 99,95% skutecznością filtracji.

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów ochraniających nasze drogi oddechowe. Z całą pewnością półmaska ELIPSE P3 jest niezbędnym dodatkiem dla każdego, kto narażony jest na toksyczne dymy, gazy i pyły.


Wiadomość z dnia: 24-10-2018, 15:05

Wysokiej jaskości uchwyty spawalnicze od KUHTREIBERA

Wprowadziliśmy do sprzedaży uchwyty spawalnicze MIG MAG firmy KUHTREIBER. W ofercie znalazły się typy uchwytów: KTB 15, KTB 25, KTB 36, KTB 401, KTB 501 w podstawowych długościach 3m, 4m, 5m. Dane techniczne i specyfikacja dostępna na stronach produktu.


Wiadomość z dnia: 15-09-2016, 12:42

Profesjonalne palniki dekarskie KOMA już w sprzedaży

KOMA jest największym producentem tego typu produktów w Polsce a coraz większy udział sprzedaży poza granicami kraju powoduje , że firma prężnie się rozwija i staje się rozpoznawalna zarówno w krajach Unii Europejskiej ,jak i na rynkach wschodnich takich jak Ukraina, Rosja, Kazachstan, Gruzja.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Profesjonalnych palników KOMA z lini:

KOMA PLUS TYTAN
KOMA SPECJAL
KOMA OPTIMA

http://4weld.pl/index.php?d=szukaj&producent=105&pg=1

Wiadomość z dnia: 12-04-2016, 11:21

Topnik SOLAR FLUX B formuje, zabezpiecza, czyści

Topnik SOLAR FLUX B wspomaga spawanie stali wysokostopowych, chromowych i chromoniklowych, stali zawierających duże ilości niklu oraz aluminium.
SOLAR FLUX B może być również wykorzystywany do spawania stali niskostopowych gdzie wymagana jest wysoka jakość mechaniczna i wytrzymałościowa spawu.
Produkt SOLAR FLUX B zastępuje, eliminuje konieczność stosowania podkładek ceramicznych do formowania grani spoiny. SOLAR FLUX eliminuje też konieczność stosowania gazu osłonowego od strony grani spoiny gdyż nie pozwala na utlenianie się spawu, przez co ogranicza koszty i czas na przygotowanie elementu do obróbki spawalniczej.

link do produktu: http://4weld.pl/p3783,solar-flux-b-topnik.html


Wiadomość z dnia: 10-02-2016, 11:29

Nowość: Multimaszyna Synergiczna TIG-HF MIG-MAG MMA od Welder Fantasy

Multimaszyna spawalnicza TIG-HF MIG-MAG-Pulse MMA Synergia została wzbogacona o dodatkowe funkcjonalności. W nowych maszynach znajdziemy możliwość wyboru programów Synergicznych, możliwość spawania prądem Pulsującym dla metody MIG-MAG.
Jako pierwsza maszyna na rynku z rodziny 3w1 została wyposażona w zapalanie wysoką częstotliwością HF, jest to całkowity przełom w tego typu maszynach.
Strona produktu: http://4weld.pl/p3782,pulsemig-250hf-mig-tig-mma-synergia-puls-3w1.html


Wiadomość z dnia: 01-02-2016, 15:52

Nowe funkcje w maszynach JET AC/DC Welder Fantasy

Nowa linia urządzeń spawalniczych JET II AC/DC została wzbogacona o dodatkowe funkcjonalności. W nowych maszynach znajdziemy możliwość wyboru kształty fali prądu dla metody TIG AC, AC/DC EASY SETUP program fabrycznych nastaw dla metody TIG AC, ADVANCED AC/DC możliwość spawania prądem mieszanym AC i DC, PFC moduł korygujący napięcie wejściowe do wartości optymalnych. Modele JET II 200 AC/DC Plasma i JET II 250 AC/DC Plasma zostały też dodatkowo wyposażone w możliwość cięcia plazmą odpowiednio 12mm i 18mm. Wszystkie maszyny są sprzedawane z kpl. okablowania a modele zasilane na 230V są wyposażone we wtyczki przemysłowe 32A (warunki gwarancji dopuszczają zmianę wtyczki bez utraty gwarancji).


Wiadomość z dnia: 17-02-2014, 12:50

Odświeżony DIGIMIG 206P od Shermana

Z końcem 2013 roku pojawił się odświeżony Inwerter Shermana DIGIMIG 206P.  Nowa maszyna z linii DIGIMIG dostała nowy wygląd zewnętrzny, poprawiono oprogramowanie synergii. Producent zapewnia również że nowa maszyna będzie bardziej wydajna i odporna na spadki napięć. Jak zwykle u Shermana w wyposażeniu standardowym znajdziemy uchwyt MIG-MAG typ MB-25/3m i przewody MMA oraz 12 miesięczną gwarancję.


Wiadomość z dnia: 07-01-2014, 10:29

Przedłużacz i spawarka to już nie problem!

KUHTREIBER TIGER Czechy wprowadził do sprzedaży spawarki FENIX zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.Spawarki posiadają możliwość spawania nominalną mocą przy spadku napięcia do -60% (FENIX 200PFC) -40% (FENIX 160 i FENIX 200).Urządzenia posiadają bardzo dobre właściwości spawalnicze niezależnie od gatunku elektrod i metody spawania MMA lub TIG Lift.Posiadają szereg funkcji:HOTSTART, ANTISTIKING, ARC FORCE, VRD, SOFT START, LIFT ARC, PULSE EASY, DOWN SLOPE, END CURENT.FENIX może być zasilany z agregatu prądotwórczego mocy już od 3,5 kVa, pracuje też stabilnie na przedłużaczu 200mb (2,5mm)
W wersjach limitowanych dostępny jest też oryginalnym malowaniu

Wiadomość z dnia: 07-11-2013, 09:48

Przecinarki Welder Fantasy HEFTY 60 i HEFTY 80

Przecinarki plazmowe od WELDER FANTASY to duża wydajność, solidna konstrukcja i trwały palnik.


Wiadomość z dnia: 06-08-2013, 09:49
Strona :