Półmaska ochronna ELIPSE P3 dla spawacza

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że są zawody, które w szczególny sposób narażają na niebezpieczeństwo. Jednym z takich zajęć jest spawalnictwo.

Główne źródła zagrożeń to:
- odpryski – powstają na skutek cięcia i łączenia metali, drobinki mogą dostać się oka. 
- promieniowanie – powstaje w wyniku wysokich temperatur, które tworzą się w łuku spawalniczym. Może powodować zaćmę fotochemiczną, poparzenie a nawet nowotwór.
- dymy i gazy spawalnicze – które mieszają się z powietrzem i bardzo długo pozostają o okolicy naszego miejsca pracy. Dymy powstają w wyniku topnienia i parowania metali.

Oto niektóre pierwiastki, które wchodzą w skład dymu spawalniczego:

- Kadm Cd - Kadm jest jednym z najbardziej trujących metali. Wywołuje ostre i przewlekłe zatrucia dróg oddechowych, a te z kolei mogą doprowadzić do utraty przytomności, rozedmy płuc, uszkodzenia nerek i szpiku kostnego
- Chrom Cr - Drażni błony śluzowe układu oddechowego i przyczynia się do zapalenia skóry. Natomiast chrom na szóstym stopniu utlenienia jest rakotwórczy
- Żelazo Fe - Przyczynia się do chorób skóry
- Mangan Mn - Powoduje tzw. manganowe zapalenie płuc. Jego tlenek przez dostanie się do układu oddechowego powoduje uszkodzenie układu nerwowego – drżenie kończyn, trudności w chodzeniu 
- Nikiel Ni - Negatywnie wpływa na układ nerwowy, prowadzi do nowotworu płuc i może powodować zapalenie skóry
- Tlenki azotu NOx - Głównie wywołują obrzęk płuc - podczas długiego narażenia, spadek ciśnienia tętniczego, rozedmę płuc, zmiany patologiczne krwi
- Ozon O3 - Powoduje obrzęk płuc, duszności, kaszel, ból klatki piersiowej ból głowy, spadek ciśnienia krwi.

W celu zadbania o swoje bezpieczeństwo należy odpowiednio się wyposażyć i tu z pomocą przychodzi firma GVS, która wprowadziła całą linię półmasek ochronnych, które nie dość, że idealnie spełniają swoją podstawową funkcję, to dodatkowo współpracują z przyłbicami. Ich rozmiar jest niewielki i bez problemu mieszczą się pod każdą przyłbicą.
Półmaski ochronne ELIPSE – bo to właśnie o nich mowa – cechują się wysoką jakością półproduktów z jakich zostały wykonane, filtrami węglowymi o bardzo dobrych właściwościach sorpcyjnych, oraz odpowiednią konstrukcją, która nie zakłóca widoczności.

W zależności od swojego głównego przeznaczenia, umiejętności wiązania toksyn, filtrowania mamy różnego rodzaju półmaski ochronne.
Jednym z modeli, które zasługują na naszą uwagę to EIPSE P3 R D (dostępna także w większym rozmiarze), ponieważ to one właśnie przede wszystkim kierowane są dla spawaczy.
Z kolei modele typy A1P3, czy B1P3 świetnie przysłużą się każdemu lakiernikowi.

Każda półmaska ochronna ELIPSE posiada filtr węglowy o symbolu P i klasie 3 – co oznacza, że charakteryzuje się wysoką możliwością sorpcyjną (dla toksyczności NDS<0,05mg/m3) i 99,95% skutecznością filtracji.

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów ochraniających nasze drogi oddechowe. Z całą pewnością półmaska ELIPSE P3 jest niezbędnym dodatkiem dla każdego, kto narażony jest na toksyczne dymy, gazy i pyły.


Wiadomość z dnia: 24-10-2018, 15:05